بیشترین ساعات کاری در دنیا

۲۳ دی ۱۳۹۶ کسب

پنجره طلایی: با پایان یافتن تعطیلات سال نو میلادی، کارکنان در بسیاری از کشورها به مشاغل خود بازگشتند. در سال جدید اما کارکنان در برخی کشورها مجبور خواهند بود ساعات بیشتری را کار کنند. 

به گزارش پنجره طلایی، در این رابطه «فوربس» با استفاده از آخرین آمارهای «سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه»، کشورهایی که بیشترین میانگین ساعات کاری را دارند رتبه بندی کرده است.

بر این اساس، مکزیکی ها با میانگین ۲۲۴۶ ساعت کار در سال در جایگاه نخست این رتبه بندی قرار گرفته اند. به گزارش «فوربس» مردم مکزیک به طور میانگین سالانه ۴۶۷ ساعت بیشتر از آمریکایی ها کار می کنند، درحالی که درآمد آنها کمتر از یک پنجم درآمد نیروی کار در آمریکا است.

در این رتبه بندی کره جنوبی پس از مکزیک در رده دوم قرار دارد. به رغم تلاش های دولت کره جنوبی برای کاهش ساعات کاری، مردم کره به طور میانگین ۲۱۱۳ ساعت در سال کار می کنند.

شرایط نامطلوبی که به دنبال بحران مالی سال ۲۰۰۸ گریبان اقتصاد یونان را گرفت، این تصور را ایجاد کرد که مردم این کشور افرادی تنبل و با پرداخت های اضافی هستند.

براساس آمارها اما یونانی ها در جایگاه سوم رتبه بندی کشورهایی که بیشترین ساعات کاری را دارند، قرار دارند.

مردم یونان با میانگین ۲۰۴۲ساعت کار در سال، بیشتر از هر کشور اروپایی دیگری کار می کنند. در این فهرست، کشورهای شیلی با ۱۹۸۸ساعت، روسیه با ۱۹۷۸ ساعت، ترکیه با ۱۸۳۲ ساعت، آمریکا با ۱۷۷۹ساعت، ایتالیا با ۱۷۲۵ ساعت، ژاپن با ۱۷۱۹ ساعت و کانادا با ۱۶۹۱ ساعت به ترتیب در رده های چهارم تا دهم قرار گرفته اند. ضمنا آلمانی ها با میانگین ۱۳۷۱ ساعت کار در انتهای این رتبه بندی قرار دارند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم